Художня самодіяльність
З перших днів існування заводу його керівництво докладало багато зусиль для створення інфраструктури для відпочинку і творчості своїх працівників. Художня самодіяльність заводу почалася з танців і пісень під гармошку в обідню перерву і після роботи. 1 травня 1950 року на демонстрації колона заводу йшла під музику свого духового оркестру. Інструменти для нього придбали на кошти, зароблені на толоках. Організаційний талант, любов до музики керівника оркестру А.В. Лохоні змогли зберегти і розвинути в колективі, який протягом десятиліть чарує музикою своїх слухачів.
Духовий оркестр – лауреат Всеукраїнського фестивалю «Сурми Конституції», «Сурми України», один з небагатьох самодіяльних духових оркестрів, які брали участь в цих фестивалях, неодноразовий переможець міського фестивалю-конкурсу народної творчості «Сумські зорі».
Більше 45 років тому почалася творча біографія заводського хору народної пісні – лауреата Всеукраїнських конкурсів народної творчості, обласних і міських, постійного учасника всіх міських і обласних заходів. Нашому хору присвоєно звання Народний.
Любителі української народної пісні можуть спостерігати процес підвищення виконавської майстерності, збагачення і ускладнення репертуару, насолоджуватися його різноманітністю. Керівник цього колективу Філоненко А.І. добре бачить цілісний образ твору, логіку становлення, мелодійну лінію твору, і на це націлює творчий пошук, знаходячи нестандартні виконавські рішення.
Фольклорний ансамбль «Калина» – лауреат міжнародного фольклорного фестивалю «Врачанска проліт» в Болгарії, отримав гран-прі у Всеукраїнському конкурсі фольклорних колективів в рамках фестивалю народної творчості на національному Сорочинському ярмарку.
40 років на підприємстві діє вокально інструментальний ансамбль «Лабіринт». Жоден захід на заводі не обходиться без його участі. Він – лауреат фестивалів народної творчості «Боромля», «Сумські зорі». Керівник цього колективу Сакунов В.І. докладає багато зусиль для того, щоб у вокально-інструментального ансамблю «Лабіринт» була власна творча манера виконання.
Нещодавно утворилися два нових вокальних колективу: чоловічий ансамбль «Добродії» і жіноче тріо, де співає і автор багатьох пісень, присвячених нашому заводу і місту, Михайлик Лілія. Для виконавської манери тріо характерні ліризм і довірливість, а керує тріо молодий спеціаліст А.В. Усенко.
Багато років співає лауреат Всеукраїнських, обласних, міських фестивалів В.А. Руденко. В його репертуарі класичні твори українських і зарубіжних авторів, романси, народні пісні в обробці композиторів. У клубі йде безперервний творчий процес.
Приходять нові солісти-вокалісти: А.Гречаніченко, А.Сема, Н.Захарова, Н. Пономаренко, В. Тимченко, багато інших самодіяльних артистів, які бажають навчитися виконавській і акторської майстерності, а потім радувати глядачів своєю творчістю. Відроджуються українські народні традиції. Молодь заводу готує прекрасні театралізовані вистави з народними танцями та обрядами, театральними мініатюрами. Наші заводчани талановиті люди у всьому: і в роботі, і в творчості. Гімн заводу написала працівник центральної заводської лабораторії Ольга Попікова. Багато віршів, пісень присвятила заводу, його працівникам, рідному краю, місту Лілія Михайлик. Її пісня «Моя Сумщина» звучала в Києві на творчому звіті Сумської області у виконанні нашого чоловічого ансамблю і зведеного хору. До дня заводу була написана душевна пісня «Ровесники» і виконана автором на честь працівників підприємства, Працівник цеху № 1 Ольга Кушнєрова, солістка ВІА «Лабіринт», написала чудову пісню про наше місто Суми, пісню про завод, яка звучить і зараз. Всім мамам присвятила і виконала зворушливу пісню «Мама». Кожен працівник підприємства завдяки клубу може виразити себе не тільки в праці, а й у творчості, розкрити свій талант і подарувати прекрасні моменти нашому заводському і міському глядачеві.
Майстерно проходять у нас на підприємстві театралізовані свята присвячені Різдву Христовому, Новому року. Відкриття заводської новорічної ялинки – це велике свято не тільки для заводчан, а й для жителів міста. Традиційним стало проведення в клубі виставок декоративно-прикладного мистецтва, де представлені роботи працівників нашого підприємства. Особливе свято для всіх працівників заводу – професійний. До Дня машинобудівника готується велика концертна та розважальна програма. У цей день вшановують ветеранів «Насосенергомаш», кращих працівників підприємства, трудових династій. За свою роботу клуб заводу нагороджувався Грамотою міського Голови, дипломами відділу культури і туризму Сумської міської ради за 1-е і 2-е місця, зайняті на міському фестивалі. Клуб підприємства зайняв 1-е місце серед культурно-просвітніх закладів України.