Робота з ветеранами заводу

В кінці 60-х – початку 70-х років минулого століття з ініціативи працюючих на Сумському насосному заводі офіцерів-фронтовиків було утворено Раду ветеранів. Об’єдналися ветерани війни, армійські відставники, згодом до них приєдналися ветерани праці Насосенергомашу, що вийшли на заслужений відпочинок. Ветеранську організацію очолив майстер ОТК Провізіон Андрій Денисович. Рада ветеранів проводила велику виховну і патріотичну роботу серед молоді, допомагав ветеранам війни в рішенні житлово-побутових питань. У ті роки головами заводської ветеранської організації обиралися Безкостий В.А., Слюсар А.Д., Шапошников П.П.

Пройшли десятиліття, але і в нових умовах ветеранська організація АТ «Сумський завод « Насосенергомаш » як і раніше активно працює, налічує в своїх рядах понад 1 тис. пенсіонерів, об’єднаних в 11 цехових ветеранських організацій. Найбільш численні з них утворені в цехах № 3, 1, 5, технічних відділах, соціальній службі. З перших днів створення насосного заводу (1949р.) працювали наші ветерани Вербицька Н.П., Зінченко C.B., Заєць H.A., Костюченко В.Д., Зоренко М.А., Загорулько М.А. Більше 50 років працювали Лободюк В.П., Прядун В.Я., Дубинський А.М., Провозьон Н.К. 40 і більше років пропрацювали на заводі 125 чол., 380 чол. пенсіонерів працювали на заводі з 30 до 40 років, маючи один запис в трудовій книжці.

70% пенсіонерів, які перебувають на обліку в нашій ветеранській організації – це наші ветерани заводу «Насосенергомаш», учасники та діти війни, ті, хто освоював виробництво перших насосів, будував завод, будував житло, дитячі садки, оздоровчий табір для школярів, базу відпочинку і інші об’єкти соцкультпобуту, щорічно збільшував випуск продукції і поліпшував її якість. Саме вони вперше зробили настільки затребувані нині насоси для теплової та атомної енергетики, нафтопровідного транспорту.

Це кістяк ветеранської організації. Наші ветерани створили потужну виробничо-технічну базу насосного виробництва, зберегли її і передали молодому поколінню насособудівників.

Основним завданням Ради ветеранів є соціальний захист наших пенсіонерів. Для її вирішення Рада працює в декількох напрямках. Головні з них: волонтерська робота, матеріальна підтримка хворих, самотніх, малозабезпечених, залучення пенсіонера в активне проведення часу для підтримки його здоров’я. Наші члени Ради ветеранів, вони ж і волонтери, добре знають своїх пенсіонерів, колись працювали з ними разом. Вони відвідують хворих, інвалідів, одиноких, при необхідності, купують ліки, продукти. Рада ветеранів підтримує зв’язок з відділом соціального захисту та територіальним центром «Берегиня», за допомогою останнього намагаємося забезпечити нужденних ходунками і колясками.

Більше половини ветеранів, що перебувають на обліку в ветеранської організації, отримали протягом року одноразову матеріальну допомогу за заявою або в зв’язку з ювілеєм, а також до Дня Перемоги і Дня машинобудівника.

З вдячністю сприймають ветерани привітання їх з ювілеями. Нещодавно зі 100-річчям привітали Гнилосир Параску Федорівну, з 90-річчям привітали ще 10 ветеранів. Рішенням конференції та Ради ветеранів щорічно вітаємо ветеранів, яким більше 90 років. Таких було 12 чол. Довгожителів, почесних ветеранів- відвідували вдома, вручали квіти, подарунки, матеріальну допомогу.

У минулому році в кафе за участю родичів, які приїхали з Білорусі, громадські організації відсвяткували 90-річчя ветерана війни, артилериста Рябцева Василя Григоровича, який відпрацював на заводі токарем більш 40 років. І сьогодні Василь Григорович в строю, відвідує мітинги, збори ветеранської організації.

З 93-річчям привітали ветеранів війни Шерстюка Василь Григорович, Якименко Олександра Дмитровича і ветерана війни Видишенко Миколи Євменович з 92-річчям.

Визначальною подією для ветеранської організації завжди є річниця Перемоги. Крім матеріальної допомоги, ветерани та учасники війни, а також діти війни запрошуються в заводську їдальню, де їх вітають директор заводу, голова профкому, Рада ветеранів. Їм вручаються квіти, перед ними виступають учасники художньої самодіяльності. У цей день проводиться екскурсія по заводу, спільне фотографування. Велика увага приділяється організації дозвілля пенсіонерів, Рада організовує культпоходи в театр, філармонію, інші заходи.

 

Робота Ради ветеранів в 2023 р.

20.09.2022 р. відбулося розширене засідання Ради ветеранів «Насосенергомаш», присвячене 50-річчю ветеранської організації. У засіданні взяли участь заслужені ветерани заводу: Назаренко О.О., Мирський Ю.М., Винниченко В.А., Кононенко Г.М., Кулик П.І., Голуб Н.П., члени Ради, голова профкому, начальник відділу кадрів, голова міської ради ветеранів Нечипуренко В.І. Своє вітання передав голова правління заводу Ковтун О.М.

В умовах військового стану членами ради ветеранів проводиться робота з підтримки пенсіонерів, одинаків, хворих, інвалідів в отриманні гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів. Щовівторка та четверга в офісі проводиться прийом пенсіонерів.

У зв’язку з відсутністю у воєнний час фінансової підтримки з боку підприємства, голова ради Кондратьєв А.Д. звернувся до пенсіонерів, які перебувають на обліку, з пропозицією про збільшення членських внесків з 15 до 30 грн. І закликав про взаємну підтримку пенсіонерів, у яких пенсія вища за середню і які живуть з дітьми чи онуками разом. І деякі ветерани вже відгукнулися на цей заклик. Це Винниченко В.А., Целуєва Н.А., Гавриленко Л.П., Бала Д.І. та ін.

На засіданні Ради ветеранів 23 березня 2023 р. голова правління заводу Ковтун О.М. поінформував ветеранів про роботу підприємства за умов війни. У квітні місяці пенсіонерами заводу проведено благоустрій ветеранської алеї, висадженої у квітні 2019 р. до 70-річчя заводу. Підсаджено понад 20 лип, проведено обрізання дерев, прибрано старе листя.

Робота Ради ветеранів в 2022 р.

У січні 2022 р. відбулася зустріч голови Ради ветеранів АТ «Насосенергомаш» із профспілковим активом заводу. Кондратьєв А.Д. ознайомив з історією ветеранської організації заводу, яка цього року відзначає своє 50-річчя. 1972 року з ініціативи майстра ВТК Провізіона Андрія Денисовича колишні військовослужбовці об’єдналися у ветеранську організацію. Вони не лише ставили питання перед адміністрацією, а й самі брали активну участь у вирішенні побутових, виробничих та соціальних проблем. Ветерани праці, що виходять на пенсію, почали поповнювати лави ветеранської організації та брати участь у її роботі. Часто у неробочий час проводили суботники, організовували будівництво господарським способом житлових будинків, дитячих садків, оздоровчий табір для школярів, базу відпочинку. Було засаджено Привокзальний сквер, висаджено на території та навколо заводу липи та берези, туї та ялини. Ветерани допомагали будувати завод, оснащувати цехи обладнанням, розробили та освоїли виробництво живильних, конденсатних насосів для теплових та атомних електростанцій, вакуумних насосів, магістральних насосів для нафтопроводу.

У 90-ті роки провели приватизацію підприємства, перетворивши його потім на акціонерне товариство.

24 лютого 2022р. почалася мерзенна, варварська, загарбницька війна Росії проти України. Зомбувавши більшість населення Росії, проголосивши себе «збирачем земель російських» Путін вирішив свої феесбешні домагання диктувати світу, Україні, принісши страждання та руйнування, горе та смерть невинних людей. Але він понесе невідворотне покарання.

Під час воєнного стану було скорочено робочий час, припинилася матеріальна підтримка ветеранів. Але Рада ветеранів продовжує працювати у звичайному режимі, приймає ветеранів, надає їм підтримку, організовує отримання гуманітарної допомоги.

20 вересня 2022 р. відбулося засідання ради із запрошенням ветеранів, присвячене ювілейній даті. Членам Ради ветеранів Бессараб Р.П., Кравченко І.Г., Янчевській В.Г., Вороні Н.І., Фурс М.М., Мельник Н.Ф., які брали участь у роботі Ради 15 та більше років, присуджено звання «Почесний член Ради ветеранів» та вручено грамоти.

Художня виставка

9.11.2021р. в офісі Ради Ветеранів організовано виставку вишивок, картин, виробів пенсіонерів заводу. У виставці брали участь 25 ветеранів. Усім учасникам виставки голова Ради Ветеранів Кондратьєв А.Д. вручив грамоти-подяку за захопленість, творчість, художню майстерність та по  шоколадці.

Михайлик Лілія Степанівна ветеран заводу, яка раніше працювала машиністом молота, прочитала свої вірші про завод. Виставку сприйнято з великим схваленням не лише пенсіонерами, а й колективом заводу.

Спортивний фестиваль 2021

21.09.2021р. ветерани заводу взяли участь у спортивному фестивалі у легкоатлетичному манежі, що проводиться територіальним центром «Берегиня».

До дня Машинобудівника 125 ветеранам надано матеріальну допомогу до дня Ветерана, 10 пенсіонерам вручені продуктові набори.

За підсумками огляду-конкурсу серед первинних ветеранських організацій міста наша організація зайняла 1-е місце.

10 ветеранів заводу почали відвідувати в осінньо-зимовий період  плавальний басейн.

Свято врожаю 2021

27.08.2021р. в офісі Ради ветеранів пройшло свято врожаю, вирощений пенсіонерами заводу. Найбільш відзначившимся вручені грамоти подяки і сувеніри. Ветерани заводу взяли участь в заходах до 30-річчя Незалежності України, Дню Прапора, 78  річниці визволення міста Суми.

Робота ветеранської організації в 2021 р.

На засіданні Ради ветеранів 08.07.2021р., Заслухано досвід роботи членів Ради: Кофтуненко Л.Я., Сагун П.Б., Тихонов В.Є., щодо соціального захисту пенсіонерів в цехових ветеранських організаціях. Голова Ради Кондратьєв А.Д. в своєму виступі зазначив, що необхідно поряд із соціальним захистом, де ми придбали хороший досвід, вдихнути  в  життя пенсіонера новизну в частині проведення колективних заходів.

Більшість наших ветеранів мають присадибні і садоводські ділянки, є любителі рибної ловлі, деякі показують хороші результати в творчості: пишуть вірші, співають, в’яжуть, вишивають, займаються спортом. Треба це підтримати.

На засіданнях Ради ветеранів 27.07.2021р., 17.08.2021р., та 07.09.2021р., Розглянуто питання про зміні в пенсійному законодавстві,  призначення субсидій та роботи територіального центру «Берегиня». Фахівці соціальних служб Єрмоленко Е.Н., Радченко О.А. і керівник «Берегині» Тамара Анатоліївна детально розповіла чим можуть допомогти пенсіонерам і відповіли на всі запитання присутніх.

 

Засідання ветеранської організації 15 квітня 2021 р.

15 квітня 2021р. на засіданні Ради ветеранів проведені підсумки роботи ветеранської організації за останні 15 років. Саме в квітні 2006р. На конференції ветеранів були обрані голова Ради ветеранів Кондратьєв Анатолій Дмитрович, члени Ради Фурс М.Н. Богунова Н.В., Янчевская В.Г., Ворона Н.І.

У зв’язку з віком, роботою в Раді 15 і більше років у статус почесного члена Ради ветеранів перейшли Мельник Н.Ф., Шестакова П.С., Кравченко І.Г., Бессараб Р.П. Протягом наступних років рада поповнилася новими обраними членами: Сашина Н.І., Кофтуненко Л.Я., Шовкун В.А., Шебанова С.І., Смерічінскій В.С., Маслянка В.В., Тихонова В.Е ., Івашина Н.І., Макаренко Н.И., Сидорець І.В., Корнієвська Є.І. Члени Ради ветеранів, у минулому працюючі в цехах та відділах заводу, добре знають своїх ветеранів, їх стан здоров’я, проблеми, сімейний стан, нахили та інтереси. Через Раду ветеранів у межах бюджету, що виділяється заводом для ветеранської організації (який щорічно збільшується) допомагає ветеранам у вирішенні життєвих проблем, їх соціальному захисті. Ветеран який є на обліку ветеранської організації заводу, а їх понад 1000 осіб має можливість отримати матеріальну допомогу за заявою, в зв’язку з його ювілеєм, до галузевого свята – Дня Машинобудівника, як ветеран учасник війни – до Дня Перемоги. Ветерани на правах цехової профспілкової організації відвідують басейн, лижну базу, в складі працюючої на заводі сім’ї за пільговою путівкою можуть оздоровитися на морі, перебуваючи на лікуванні отримати матеріальну допомогу від профкому. Для інформування ветеранів на засіданні Ради, зустрічі з ветеранами постійно запрошуються фахівці пенсійного фонду, соцзахисту, субсидії, територіального центру «Берегиня», директор і фахівці заводу.

Рада ветеранів на прохання і пропозиції ветеранів при проведенні медичної реформи, звернувшись до мера і депутатів міської ради, зберегла у 2-й поліклініці обслуговування населення заводського мікрорайону і прилеглого до нього передмістя, роботу лікарів вузьких спеціальностей, яких планували перевести в поліклініку по вул. Хіммістечка, а також домоглася руху міського пасажирського транспорту від ринку через проспект ім. Шевченко на залізничний вокзал, де він був відсутній.З питань несправедливого розрахунку пенсій направлявся лист колишньому президенту України і наші пропозиції були враховані.Рада ветеранів напередодні Дня Перемоги для ветеранів і учасників війни, дітей війни після покладання квітів до пам’ятника героїв щорічно організовувала екскурсії та відвідування визначних місць: музеї, легкоатлетичний манеж з відвідуванням алеї олімпійців, кадетський ліцей, аграрний університет та ін. Адміністрація заводу в заводській їдальні організовувала святковий обід з виступом художньої самодіяльності та вшануванням ветеранів війни.За підсумками огляду – конкурсу ветеранська організація заводу «Насосенергомаш» щорічно займає 1-е місце серед ветеранських організацій міста. Голова ради ветеранів Кондратьєв А.Д. нагороджений Почесним знаком «За заслуги перед містом III і II ступеня». До 70-річчю заводу в 2019 р. в привокзальному сквері висаджено Ветеранська алея Лип, 70 штук.З березня 2020 р. роботу ветеранської організації обмежила пандемія короновіруса. Проведені заходи обмежуються карантинами. Однак, соціальний захист ветеранів проводиться в повній мірі. Ветерани отримують щомісяця матеріальну допомогу за їх заявами, ювілярів вітаємо поштою і через монітор, їм надається матеріальна допомога. Хворим, інвалідам, малозабезпеченим до Дня Ветерана (1 жовтня), Різдва Христова вручаються продуктові набори, одиноким ветераном – паски.

До Нового року чверть ветеранів вітають Новорічними подарунками.Рада ветерана заводу працює в облаштованому офісі поруч із зупинкою громадського транспорту.

Звітно-виборна конференція ветеранської організації

01.03.2019г. відбулася звітно-виборна конференція ветеранської організації, в роботі якої брали участь: голова правління АТ Ковтун О.М., директор по персоналу Корнієнко А.А., голова профкому Беспала Т.В., нач. відділу кадрів Колесник О.Д. Зі звітною доповіддю виступив голова Ради ветеранів Кондратьєв А.Д. Модус представництва 1:10, було 100 осіб. У доповіді зазначалося, що волонтери Ради ветеранів опікують тяжкохворих (більше 50 чол.), інвалідів – 75 чол., гостро нездужуючим купують і вручають продуктові набори. Тільки в 2018 р надано матеріальну допомогу хворим по заявам 175 чол. Привітали ювілярів – 136 осіб з врученням грошової премії по 300грн. До Дня Перемоги привітали листівкою і надано допомогу по 300 грн. ветеранам та учасникам війни – 68 чол., Допомогу до Дня машинобудівника по 300 грн., отримали 100 чол. Протягом даного періоду ветерани колективно відвідали художній і краєзнавчий музеї, легкоатлетичний манеж, кадетський корпус при артилерійському полку, неодноразово проводили екскурсії по заводу. За рік 10 разів відвідали вистави в театрі, організовуються вилазки на заводську лижну базу, більше 10 чол. відвідують басейн, 15 чол. в складі сім’ї в літній період оздоровлюються на морі.

На конференції ветерани висловили високу оцінку в роботі ради ветеранів, виступило 7 осіб, обрали новий склад ради в кількості 19 чол.

Головою ветеранської організації одноголосно знову обрано Кондратьєва Анатолія Дмитровича.

Святкові заходи до Дня Перемоги, травень 2018 р

9 Травня – один з найважливіших, зворушливих і відповідальних свят, Свято, яке несе головний посил майбутнім поколінням – найвища цінність миру. Це день єднання у всенародній скорботі за полеглими, день подяки воїнам, котрі принесли мир.

В АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» стало доброю традицією зустрічатися і вшановувати заводських ветеранів війни і праці, висловлювати свою повагу і вдячність. Нинішньої весни в святкову програму входили: покладання квітів до монументу «Героям Сумщини», пам’ятника «Скорботної матері», відвідування Державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненко та інші заходи.

Про роботу роботі ветеранської організації в 3 кварталі 2018 р

22 червня 2018 року в день 77 річниці початку Великої вітчизняної війни делегація Ради ветеранів АТ «Сумський завод« Насосенергомаш »в складі Рябцева Василя Григоровича, колишнього артилериста, сержанта, який воював в Маньчжурії проти Квантунської армії, і нагороджений орденом Вітчизняної війни, орденом Червоної зірки і який пропрацював на заводі 40 років токарем, спільно з учасниками війни Назаренко Олександр Олексійовичем – колишнім зам директора по виробництву, Бондар Миколою Федоровичем – колишнім конструктором обладнання для космічних польотів і головою Ради ветеранів Кондратьєвим Анатолієм Дмитровичем зустрілися з молоддю в заводському оздоровчому таборі «Сонячний».

Ветерани ознайомилися з житловими корпусами, їдальнею та клубом табору. Кожен з них поділився своїми спогадами про війну, післявоєнні роки, про свій трудовий шлях, про заводські трудові традиції.

Виступи вереранов були вислухані молоддю з великим інтересом. Після зустрічі верерани сфотографувалися з дітьми.

17.07.2018 р відбулося чергове засідання Ради ветеранів. На ньому виступив і відповів на запитання присутніх голова правління АТ Ковтун Олександр Миколайович. Він розповів про роботу заводу і запевнив, що соціальна підтримка для ветеранів скорочуватися не буде.

7.08.2018 р на засіданні Ради ветеранів розглянуто питання «Про медичну реформу». Виступили і відповіли на питання завідувачка поліклініки №2 Малоштан Наталія Іванівна, член президії міської ради ветеранів Гугля Володимир Олексійович. Підсумки обговорення підбив голова Ради ветеранів Кондратьєв А.Д ..

11.09.2018 р на засіданні Ради планується розглянути питання про субсидії.

День партизанської слави – 21 вересня 2018 р

21 вересня 2018 р колектив АТ «Сумський завод« Насосенергомаш »відсвяткував День партизанської слави. Були покладені квіти до пам’ятника українським партизанам.

Розроблено в студії "ТриА"