Наукова база

Багаторічний досвід і бездоганна репутація

научная база 1АТ “Сумський завод” Насосенергомаш “має в своєму розпорядженні 65-річний досвід у проектуванні, виготовленні та участі в експлуатації насосного обладнання. Насосне обладнання, випущене на нашому підприємстві, встановлено на теплових і атомних електростанціях, магістральних нафтопроводах, станціях для підтримки пластового тиску, системах зрошення. Завдяки чудовим традиціям минулого, а також досягненням сьогоднішніх днів, АТ “Сумський завод” Насосенергомаш” відомий у всьому світі як визнаний постачальник насосного обладнання, його серійна продукція налічує понад 600 найменувань. Наш завод – один з найбільших центрів насосного машинобудування, що постійно розвивається.

Співпраця з прикладною наукою

6_3Уже в перші місяці роботи нового підприємства був створений відділ головного конструктора. Незабаром підрозділ отримав поповнення – молодих фахівців, випускників провідних технічних вишів країни. У 1956 році на базі заводу була створена організація – Спеціальне конструкторське бюро живильних насосів (СКБ-ПН), яка згодом виросла у всесвітньо визнаний ВНДІАЕН. У ті роки відновлювалися зруйновані війною і будувалися нові теплоелектростанції, вітчизняна енергетика виходила на новий, якісно інший рівень – промисловість вимагала економічного енергосилового обладнання, що працює з парою високого тиску і температур. Наказом МінмашприладаВНИИАЭН заставка_4 СРСР ВІД 4 січня 1956 року випуск енергетичного насосного обладнання було покладено на Сумський насосний завод з організацією при ньому Спеціального конструкторського бюро живильних насосів (СКБ-ПН) . Туди ж переводились кращі заводські фахівці. В першу чергу, слід згадати Сергія Сергійовича Серікова, який працював головним конструктором заводу. Основним завданням СКБ-ПН стала розробка конструкторської документації та участь в освоєнні серійного виробництва живильних, конденсатних і мережевих насосів, необхідних для теплової енергетики, що бурхливо розвивалася. Багато часу пройшло від тоді. Будівництво серійних енергоблоків великої одиничної потужності, освоєння нових родовищ нафти в Сибіру, ​​освоєння посушливих і пустельних земель в Середній Азії вимагали прискорити процес створення і серійного освоєння нових поколінь насосів.

ВНДІАЕН став провідною проектно-конструкторською організацією з енергетичного і нафтового насособудування, вніс величезний внесок в розвиток індустрії країни, його розробки завжди були на вістрі науково-технічного прогресу. Новим етапом в P4281641 роботі інституту і всіх підприємств галузі стала участь в будівництві атомних електростанцій з блоками ВВЕР-440, а потім великої одиничної потужності: ВВЕР-1000, РБМК-1000 і РБМК-1500. Потрібно було вирішити задачу створення нової, в більшості своїй унікальної техніки, а також розробити і впровадити принципово нову систему забезпечення якості та надійності, що охоплює весь період життя обладнання – від розробки, проектування, виготовлення продукції для АЕС до її експлуатації та ремонту.

Наукова база інституту, його кадровий потенціал дозволяють виконувати роботи високої складності:

3

Створення високоекономічних робочих органів для проточних частин відцентрових насосів; розрахунки на міцність і гідродинамічні розрахунки  обладнання, що проектується; проектування дослідних і випробувальних стендів; проектування вузлів відцентрових насосів; вібродіагностика і віброакустика насосного обладнання.

 

Роботи виконуються з використанням новітніх комп’ютерних технологій, включаючи сучасні ліцензійні програмні комплекси.

Участь в реалізації комплексних проектів

2В останні роки був зроблений якісний стрибок в реалізації спільно з ВНДІАЕН ряду комплексних проектів. Слід згадати поставки обладнання для об’єктів теплової енергетики в Російській Федерації – Краснодарська ТЕЦ, Черепетська, Харанорська і Гусиноозерська ГРЕС. Особливо масштабним було наше співробітництво в галузі атомної енергетики. Спроектовано та виготовлено обладнання для АЕС «Куданкулам» (Індія), Ростовської, Ленінградської, Нововоронезької, Калінінської, Балтійської АЕС (Російська Федерація), Тяньванської АЕС (КНР). Участь в будівництві новітніх російських нафтопроводів – ще одна наша спільна робота. Для першого етапу будівництва нафтопроводу «Східний Сибір – Тихий Океан» розроблені і вироблені 20, а для другого етапу реалізації цього проекту (ССТО-2) – 28 унікальних магістральних насосних агрегатів, велика партія насосів поставлена ​​на найбільше Ванкорское нафтогазове родовище. Завод виробляє спроектовані в ВНДІЕН потужні насоси для зрошення сільгоспугідь в Туркменістані. 50 такими агрегатами укомплектовані насосні станції магістрального зрошувального каналу «Захмет-Туркменкала», 12 агрегатів працюють на головній насосній станції Йилгинагизського машинного каналу.

vstoФахівці АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» постійно вдосконалюють серійні машини, підвищують їх енергоефективність і технологічність. Традиційна взаємодія заводу з науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом атомного та енергетичного насособудування (ВНДІАЕН) гарантує:

 

Розроблено в студії "ТриА"